Czego ci lekarz nie powie – recenzja książki

Na książkę Jerzego Zięby “Ukryte terapie – czego Ci lekarz nie powie” trafiłam nieprzypadkowo. Już od dawna interesuję medycyną naturalną i profilaktyką chorób, więc ciężko by było nie usłyszeć choć raz o Jurku Ziębie. To dość popularna ostatnio osoba – bardzo dużo udziela się w Internecie (zwłaszcza na YouTubie), na konferencjach związanych ze zdrowiem i pełno go w mediach.

Jurek Zięba sam mówi o sobie, że nie jest lekarzem. Ale od wielu lat zajmuje się naturopatią – zgłębia swoją wiedzę poprzez rozmowy z lekarzami, naturopatami, pacjentami czy uczestnictwo w spotkaniach/wykładach/konferencjach na całym świecie. Jest pasjonatem, a to oznacza, że nie jest do tego zmuszony, ani w żadnym stopniu ograniczony jak lekarze.

Lekarz, do którego zwykle udajemy się, gdy coś się nam dzieje, to człowiek, który najczęściej zakończył swoją edukację na poziomie studiów. Potem w trakcie swojej drogi zawodowej, w zasadzie powtarza tylko już pewne schematy i traktuje pacjentów hurtowo. Wiem o tym ja, wie o tym wiele osób, którym zdarzyło się być źle zdiagnozowanym bądź zignorowanym przez lekarza. Najczęstszym rozwiązaniem każdego problemu jest przepisanie recepty na jakieś ustrojstwo, bo niczym innym leki farmaceutyczne nie są. Jak się czyta o skutkach ubocznych wielu popularnych leków, to można się przerazić. Chociażby poszukajcie w Internecie czegoś o statynach tak chętnie przepisywanych przez lekarzy na obniżenie cholesterolu albo o skutkach negatywnych chemioterapii…

Wniosek jest prosty: medycyną steruje przemysł farmaceutyczny i liczy się tylko kasa, a nie zdrowie pacjenta.

Ale więcej o tym, jak działa przemysł farmaceutyczny, znajdziecie właśnie w książce Jurka.

Co więcej, Jurek opisuje w książce przypadki wielu ciężkich, rzekomo “nieuleczalnych” chorób przewlekłych takich jak rak, cukrzyca, osteoporoza, stwardnienie rozsiane – i mówi wprost, że są to choroby jak najbardziej uleczalne. W bardzo czytelny sposób wyjaśnia ich mechanizm działania, przyczyny oraz metody leczenia (bardzo często proste, tanie i bez problemu dostępne.. ). Wszystko to obudowane jest dodatkowo przykładami autentycznych przypadków wyleczeń i badań zrobionych w tych tematach na całym świecie.

Czytając tą książkę, dowiecie się bardzo dużo o swoim organizmie, o tym, co jest mu potrzebne do prawidłowego działania i skąd bierze się większość chorób. Nauczycie się też im skutecznie zapobiegać.

Książka jest fascynująca i jednocześnie przerażająca – pomyśleć, co wyprawiają z nami lekarze i jak wiele osób nie musiało umrzeć… Co ciekawe, Jurek dąży do tego, by zaistniała współpraca między lekarzami medycyny konwencjonalnej i alternatywnej, ma w tym kierunku też wiele planów, o których pewnie usłyszycie prędzej czy później.

Jest to książka niesamowicie otwierająca oczy i trzeba być przygotowanym na wiele szokujących rzeczy, których można się z niej dowiedzieć.. A jednocześnie jest to książka, która przynosi ogromną ulgę.. bo dzięki niej dowiadujemy się, że wcale nie musimy zachorować, a mało tego, jak już zachorujemy, to nie musimy się tak strasznie tych chorób bać, bo są na nie sposoby.

Książkę czyta się lekko, jest napisana prostym i luźnym językiem, w niektórych momentach nawet z elementami humoru. Ja ją połknęłam w kilka wieczorów.

Książkę można zamówić TUTAJ

 

Powyższy link do zakupu książki to tzw. link afiliacyjny. Oznacza to, że jeśli zdecydujesz się zrobić zakupy, to otrzymam z tego prowizję. Jednakże pamiętaj o tym, że wszystko, co polecam na tej stronie, jest przeze mnie sprawdzone i jest to zawsze coś, z czego jestem zadowolona. Będzie mi miło, jeśli Tobie również się przyda.

 

Twoja kolej

Masz jakieś pytania? Śmiało zadaj je w komentarzach pod tym wpisem! Jeśli spodobał Ci się ten wpis, to proszę prześlij go e-mailem do swoich znajomych, lub podziel się nim na Facebooku lub Twitterze. Dziękuję!

 

 

Opt In Image
Darmowy ebook!

Dołącz do prawie 1000 osób, które otrzymały bezpłatny ebook "Narzędzia i książki, które pomogą Ci w biznesie", a także newsletter, w którym dzielę się swoją wiedzą o prowadzeniu biznesu!

Zapisując się na listę zainteresowanych wyrażasz zgodę na na otrzymywanie newslettera z www.rozterkistartuperki.pl. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

Zobacz także