Darmowy Internet Aero2 – czy warto?

Jakiś czas temu potrzebowałam do mojego tabletu dodatkowego źródła internetu poza zwykłym Wifi. Chodziło mi głównie o sytuacje, kiedy np. jadę samochodem (jako pasażer oczywiście..), autobusem czy jestem gdziekolwiek, gdzie nie ma szans na Wifi, a potrzebuję natychmiast sprawdzić pocztę lub coś innego online.

 

Widziałam już wcześniej wzmianki o darmowym Internecie Aero2. Jest to transfer danych w technologii 3G. W sumie to nigdy sobie tym głowę specjalnie nie zawracałam, bo słyszałam trochę negatywnych opinii – że wolno chodzi, że co godzinę się rozłącza i trzeba wpisywać kod itp. Ale też nigdy nie był mi tak naprawdę jakoś bardzo potrzebny. Teraz jest inaczej – sporo pracuję na tablecie, więc jest mi to niezbędne. Zamówiłam więc sobie kartę SIM (koszt jedynie 27 zł), żeby to przetestować.

 

Ku mojemu zdziwieniu działa to całkiem sprawnie. Mimo, że szybkość to tylko 512 Kb/s to jadąc wiele godzin w podróży, non stop mam dość płynny dostęp do Internetu. Bez problemu pobieram pocztę i otwieram strony www, a więc mogę spokojnie pracować. Przypuszczam, że odtwarzanie filmów z YouTube będzie nieco trudniejsze, ale ja akurat potrafię się bez tego obejść – dla mnie liczy się dostęp do poczty, stron i dokumentów Google. Jest to dla mnie dość ważne, bo nie lubię tracić czasu i zawsze jak muszę spędzić wiele godzin w trasie to wykorzystuję to na pracę lub przeczytanie jakiegoś ebooka.

 

Od czego zacząć? Przede wszystkim, jeśli chcesz korzystać z Aero2, upewnij się wcześniej, że Twój tablet czy smartfon ma sieć 3G i obsługuje transmisję danych w technologii HDSPA+ w paśmie 900 MHz. Ja kupując tablet już wcześniej miałam obcykane, na których tabletach Aero2 na pewno będzie działało.

 

Następnie wchodzimy na stronę i zamawiamy kartę SIM. Żeby to zrobić, trzeba wypełnić prosty formularz i uiścić dwie opłaty: za depozyt (20 zł) i za przesyłkę pocztową (7 zł). Musimy mieć potwierdzenie wpłaty, które następnie razem ze skanem dowodu osobistego i wydrukowanym formularzem, wysyłamy pocztą do siedziby Aero2 (w Rzeszowie). Po kilku dniach/tygodniach przychodzi karta SIM.

Na stronie jest informacja, że na kartę czeka się ok. miesiąca, ja czekałam niecały tydzień, więc pewnie różnie to jest.

 

Instrukcję, jak skonfigurować Internet z Aero2 w Androidzie, znajdziecie w tym filmiku:

 

 

Aero2 nie ma żadnych limitów danych, jedynym dyskomfortem z jego korzystania jest konieczność wpisywania kodu Captcha co godzinę, choć mnie osobiście jakoś szczególnie to nie denerwuje. Gdyby ktoś chciał się tego pozbyć to na swojej stronie Aero2 daje możliwość wykupienia pakietu na internet całkowicie wolny od kodów Captcha.

 

Od niedawna Aero2 wprowadziło również szybszy Internet bo aż 3Mb/s – jest to usługa płatna,  po szczegóły odsyłam tu

 

Podsumowując, jeśli szukacie całkowicie darmowego internetu do podstawowych potrzeb i bez limitu przesyłu danych to zdecydowanie powinniście się temu przyjrzeć!

 

Uwaga! Do 27 czerwca trwa akcja promocyjna dla użytkowników już korzystających z darmowego Aero2 – w jej ramach można otrzymać bezpłatny pakiet 1GB danych, który należy wykorzystać w ciągu 10 dni. W tym czasiem można potestować szybkość 3MB/s i nie trzeba wpisywać kodów Captcha co godzinę! Regulamin znajdziecie TU

 

Twoja kolej

Masz jakieś pytania? Śmiało zadaj je w komentarzach pod tym wpisem! Jeśli spodobał Ci się ten wpis, to proszę prześlij go e-mailem do swoich znajomych, lub podziel się nim na Facebooku lub Twitterze. Dziękuję!

Opt In Image
Darmowy ebook!

Dołącz do prawie 1000 osób, które otrzymały bezpłatny ebook "Narzędzia i książki, które pomogą Ci w biznesie", a także newsletter, w którym dzielę się swoją wiedzą o prowadzeniu biznesu!

Zapisując się na listę zainteresowanych wyrażasz zgodę na na otrzymywanie newslettera z www.rozterkistartuperki.pl. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

Zobacz także