Jak pisać oferty, które sprzedają? – recenzja ebooka

Kiedy Nathan Powell z nusii odezwał się do mnie i poinformował o wydaniu swojego ebooka pt. „The Creative Professional’s Guide to Better Proposals” nie zastanawiałam się długo. Tego typu tematykę książek uwielbiam i zawsze chętnie czytam coś, co pomaga mi polepszyć podejście do klienta, a tym samym zwiększyć sprzedaż.

 

Już samo przejście na jego narzędzie do tworzenia ofert Nussi, spowodowało, że moje oferty są lepiej odbierane, a mnie znacznie przyjemniej i szybciej się je przygotowuje. Nathan więc dobrze wie, co robi i jak sam mówi, wypracował sobie swój własny system, dzięki któremu obecnie ma 92% skuteczności w swoich ofertach. Jest to więc człowiek, od którego warto czerpać wiedzę.

 

Ebook skierowany jest do branży kreatywnej, a więc do wszystkich, którzy tworzą projekty graficzne dla klientów, strony internetowe czy jakiekolwiek inne projekty kreatywne. Nie ważne, czy jesteś freelancerem czy masz własną agencję.

 

Nathan zawarł w tym ebooku wiele wartościowych rad o tym, jak przygotować ofertę, która angażuje i sprzedaje. Dowiesz się tutaj, jak zbadać potrzeby klientów i jak to potem wszystko ładnie i składnie opisać, aby klient poczuł, że to właśnie z Tobą chce pracować.

 

W lekturze tej czuć totalne przeciwieństwo standardowego podejścia do wysyłania ofert w sposób, jaki robi to większość firm. Wysyłasz samą kwotę usługi w krótkim mailu albo zawierasz obszerną specyfikację techniczną w ładnym PDFie? Robisz to źle! Autor twierdzi, że bardzo dużo firm i freelancerów skupia się w ofercie na pokazaniu własnych umiejętności, a to klienta w ogóle nie interesuje i należy zupełnie inaczej do tego podejść.

 

Dla mnie osobiście niektóre uwagi autora nie były totalną nowością, bo już od dawna zgłębiam ten temat i cały czas modyfikuję swoje oferty, testuję różne warianty i sprawdzam reakcję klienta. Mimo to jednak dowiedziałam się wielu nowych rzeczy i co najmniej kilka razy modyfikowałam swoją ofertę w trakcie czytania tego ebooka.

 

W ebooku znajdziesz między innymi przykładowe pytania, jakie warto zadać klientowi na samym początku, aby rozpoznać dobrze jego potrzeby, dowiesz się, jak pytać o budżet (i dzięki temu nie marnować czasu na klientów, których na Ciebie nie stać), a także przeczytasz wywiady z różnymi osobami z branży, które opowiadają tutaj o swoim podejściu do ofert. Nathan pokazuje także, jak zredukować czas spędzony nad ofertami oraz jak najlepiej zaprezentować klientowi ofertę, żeby od razu zobaczyć jego reakcję. Znajdziesz tutaj też wskazówki, co robić, kiedy klient nie odzywa się przez kilka dni po wysłaniu oferty tj. kiedy  i jaki sposób należy nawiązać z nim ponowny kontakt.

 

Jeśli zaczynasz swoją przygodę w biznesie i nie wiesz, jak pisać oferty albo Twoje oferty mają za małą skuteczność lub zwyczajnie chcesz się dowiedzieć czegoś nowego i zwiększyć sprzedaż, to jest obowiązkowy ebook dla Ciebie!

 

Ebook ma 157 stron i w wersji na Kindle kosztuje jedyne 3.68$ 🙂 Za śmieszne pieniądze dostajesz tak wartościowy materiał, że nie ma się nawet co zastanawiać.

Ebooka możesz czytać na czytniku Kindle lub pobrać na Androida, iOSa lub Windows Phone i czytać w aplikacji Kindle’a na dowolnym urządzeniu mobilnym.

Pod tym linkiem znajdziesz darmowy rozdział do wglądu oraz spis treści

 

Ważna uwaga: ebook występuje tylko w wersji angielskiej!

 

Powyższy link do zakupu książki to tzw. link afiliacyjny. Oznacza to, że jeśli zdecydujesz się zrobić zakupy, to otrzymam z tego prowizję. Jednakże pamiętaj o tym, że wszystko, co polecam na tej stronie, jest przeze mnie sprawdzone i jest to zawsze coś, z czego jestem zadowolona. Będzie mi miło, jeśli Tobie również się przyda.

 

Twoja kolej

Masz jakieś pytania? Śmiało zadaj je w komentarzach pod tym wpisem! Jeśli spodobał Ci się ten wpis, to proszę prześlij go e-mailem do swoich znajomych, lub podziel się nim na Facebooku lub Twitterze. Dziękuję!

 

Opt In Image
Darmowy ebook!

Dołącz do prawie 1000 osób, które otrzymały bezpłatny ebook "Narzędzia i książki, które pomogą Ci w biznesie", a także newsletter, w którym dzielę się swoją wiedzą o prowadzeniu biznesu!

Zapisując się na listę zainteresowanych wyrażasz zgodę na na otrzymywanie newslettera z www.rozterkistartuperki.pl. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

Zobacz także