Linki do sobotniej kawy #75

artykuły marketingowe i biznesowe

Jak co sobotę o 9-tej, publikuję tutaj linki do ciekawych wpisów na innych stronach, na które natknęłam się w ubiegłym tygodniu i które mnie mocno zainteresowały. Są to linki związane z tematyką bloga czyli biznes/sprzedaż/marketing/rozwój/zdrowy styl życia. Jeśli sam znalazłeś ostatnio coś ciekawego, śmiało podziel się z nami w komentarzach na samym dole!

 REPORT
5 items   1 followers   0 votes   26 views

Linki do sobotniej kawy #75

Jul 01, 2017 - youtube.com - 5
Jak się spełnia marzenia? | Martina Zawadzka | TEDxWarsawUniversityofTechnology

Martina opowie Wam, jak podążać za głosem swojego serca i przeżyć przygodę życia. Po latach pracy, jako manager w korporacji postanawia zostawić wszystko, sp...

Jul 01, 2017 - starttherightbusiness.com - 2
How To Start A Business For Free: Over 322+ Tools & Resources

Want to start your own business? Save this list of over 322 free business tools and resources to start your own small business now.

Jul 01, 2017 - znakitowarowe-blog.pl - 1
Na ile fantazyjna powinna być szata graficzna znaku towarowego?

Fantazyjna szata graficzna ma szereg zalet. Od strony marketingowej jest łatwiej zapamiętywalna. Od strony prawnej zwiększa szanse na rejestrację znaku.

Jul 01, 2017 - startuplife.pl - 5
Jak w jeden rok zbudować startup wart 4 mln zł? Praktyczne porady jak stworzyć firmę od zera i osiągnąć sukces. - Sta...

Buduję startup od zera od roku i dzielę się zasadami, które mocno zwiększają szanse na sukces. Kreuj rzeczywistość, planuj, nie poddawaj się i współpracuj.

Jul 01, 2017 - eachoneteachone.pl - 3
Najzdrowsza woda na świecie. Zrób to sam!

Jaką wodę pijesz? Oprócz wód butelkowanych i kranówki, mamy nie wiele opcji. Jest jedna woda, która jest niesamowicie zdrowa i można ją robić samemu w domu.

 

Twoja kolej

Masz jakieś pytania? Śmiało zadaj je w komentarzach pod tym wpisem! Jeśli spodobał Ci się ten wpis, to proszę prześlij go e-mailem do swoich znajomych, lub podziel się nim na Facebooku lub Twitterze. Dziękuję!

Opt In Image
Darmowy ebook!

Dołącz do prawie 400 osób, które otrzymały bezpłatny ebook "Narzędzia i książki, które pomogą Ci w biznesie", a także newsletter, w którym dzielę się swoją wiedzą o prowadzeniu biznesu!

Zobacz także

  • Dziękuję za polecenie mojego artykułu 🙂 Dodam może jedynie, że jest od kontynuacją wpisu o tym, że znaki towarowe mogą mieć słabą, średnią bądź silną ochronę prawną ( http://znakitowarowe-blog.pl/posiadajace-slaba-srednia-silna-ochrone/ ). Chodzi o to, że wiele osób wybiera markę dla swojej firmy/ produktu bez zrobienia analizy prawnej. Dość powszechne jest np. wchodzenie w nazwy opisowe, których w ogóle nie można zmonopolizować (zastrzec). Oznacza to, że po kilku latach promowania takiej marki, konkurent może zacząć używać tej samej nazwy, ale z innym logo. I wtedy wiele osób jest w szoku jak prawo na coś takiego zezwala. Przykładowo jest domena rowery.pl na której jest sklep z rowerami i akcesoriami. Nie ma przeciwwskazań aby pod domeną rowery24.com nie powstał sklep z podobnym asortymentem. Każda z firm używa określenia wolnego. To są właśnie znaki posiadające najsłabszą ochronę prawną. W obu wpisach wskazałem jakie cechy mają znaki o najsilniejszej ochronie. I warto o tym pomyśleć już na etapie kreowania marki.