Linki do sobotniej kawy #8

artykuły marketingowe i biznesowe

Dzisiaj szczególnie polecam wpis Wojtka Wawrzaka o Mailchimpie – bardzo wiele osób, które wysyłają newslettery, korzysta z tej platformy, a jeszcze chwilę temu wydawało się, że nie będzie można robić tego całkowicie legalnie. Ja już zaimportowałam bazę w innej platformie 😉 Ale nie ma tego złego… szalenie się cieszę, że jednak można z niego nadal korzystać, bo to narzędzie jest rewelacyjne!

 

1. Legalny newsletter z Mailchimp – najnowsze rozwiązanie

Wpis opisujący dokładnie, jak to jest z wnioskiem do GIODO, który składa każda firma/osoba przetwarzające dane osobowe, kiedy te właśnie dane znajdują się na serwerze amerykańskim. Wojtek jak zwykle podaje wiedzę w bardzo czytelny i uporządkowany sposób.

 

2. Fasolowy chlebek zamiast chleba

Może upieczesz dziś zdrowy chleb ? 🙂 Wczoraj trafiłam na ten przepis i po prostu muszę go wypróbować w ten weekend, tym bardziej, że mam wszystkie składniki w domu. A przepis wygląda tak apetycznie, że musiałam się podzielić. Zresztą pooglądajcie cały blog Agnieszki – znajdziecie tam całe mnóstwo świetnych przepisów na zdrowe jedzenie!

 

3. Why You Should Treat Your Website As An Investment, NOT A Transaction

O jednej z najważniejszych decyzji, jakie przychodzi podjąć każdemu przedsiębiorcy – czyli dlaczego strona internetowa powinna być traktowana jako poważna inwestycja, a nie zwykła transakcja.

 

4. Umowa o wykonanie strony internetowej

Arkadiusz Szczudło przedstawia 12 punktów, które trzeba uwzględnić przy podpisywaniu umowy na stronę internetową – omawiane są tu m.in. kwestie odstąpienia od umowy, terminów realizacji czy przeniesienie praw autorskich. Zdecydowanie “must read”

 

5. Czy pani czasem odmawia?

Bardzo fajny tekst o asertywności, czyli dlaczego czasem warto odmówić komuś, kto potrzebuje Twojej pomocy.

 

Twoja kolej

Masz jakieś pytania? Śmiało zadaj je w komentarzach pod tym wpisem! Jeśli spodobał Ci się ten wpis, to proszę prześlij go e-mailem do swoich znajomych, lub podziel się nim na Facebooku lub Twitterze. Dziękuję!

Opt In Image
Darmowy ebook!

Dołącz do prawie 1000 osób, które otrzymały bezpłatny ebook "Narzędzia i książki, które pomogą Ci w biznesie", a także newsletter, w którym dzielę się swoją wiedzą o prowadzeniu biznesu!

Zapisując się na listę zainteresowanych wyrażasz zgodę na na otrzymywanie newslettera z www.rozterkistartuperki.pl. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

Zobacz także