Jak inwestując 89 zł uzyskać zlecenie na 2500 zł?

Tytuł posta może brzmieć nieco podejrzanie i kojarzyć się ze sporą ilością podobnych postów, z których większość to najzwyklejsza ściema. Ale spokojnie, chodziło mi tylko o przyciągnięcie Twojej uwagi 🙂 Skoro już tu jesteś, to postaram się nie zawieść Twoich oczekiwań i pokazać Ci fajny i niedrogi trik marketingowy, dzięki któremu pozyskasz nowych klientów.

 

Jest to idealna metoda na zwiększanie sprzedaży bez konieczności nagabywania obcych osób/firm i proponowania im swoich usług (cold calling/cold mailing)

 

Z pomocą narzędzia Brand24 już w pierwszym miesiącu korzystania udało mi się uzyskać jednorazową sprzedaż w kwocie 2.500 zł praktycznie bez żadnego wysiłku. Jak to zrobiłam ?

 

Brand24 to narzędzie monitoringu internetu. Służy do wyłapywania wzmianek w mediach społecznościowych i na stronach internetowych. Możesz sprawdzić, co mówią ludzie o Twojej firmie bądź o Tobie samym. Można dzięki temu wziąć udział w dyskusji i odpowiedzieć na jakiś negatywny komentarz. Można powiedzieć, że to jest narzędzie PR-owe. Ale okazuje się, że nie tylko. To może być też doskonałe narzędzie sprzedażowe.

 

Otóż cały trik polega na tym, że konfigurując ustawienia pod słowa kluczowe, jakie mają być wyłapywane w internecie, wystarczy zrobić to umiejętnie. Co to znaczy? Chodzi o to, aby wpisać dokładnie takie słowa kluczowe, jakich używają klienci szukając takich usług jak Twoje

 

Załóżmy, że np. jesteś fryzjerem i chcesz znaleźć klientów. Włóż na chwilę buty swojego klienta i zastanów się, w jaki sposób może on szukać fryzjera online. Prawdopodobnie pierwsze co zrobi, to poszuka w Google albo  opublikuje posta na Facebooku, w którym poprosi znajomych o zarekomendowanie dobrego fryzjera.

 

Przykład, jak może być skonstruowany taki post:

 

  1. Poszukuję dobrego fryzjera w Krakowie
  2. Kreatywny fryzjer poszukiwany!
  3. Szukam fryzjera na jutro! #warszawa
  4. Dobry fryzjer w Krakowie potrzebny na już, kogo polecicie ?

 

Pogrubionym pismem zaznaczyłam słowa kluczowe, których można użyć w konfiguracji. Proste, prawda?

 

Narzędzie Brand24 teraz “wypluje” wszystkie wzmianki w internecie, które zawierają te słowa – możesz więc przeglądać je i odpowiedzieć na wybrane, zachęcając potencjalnego klienta do współpracy. Praktycznie dostajesz klientów na tacy, poświęcając na to jedynie kilka minut dziennie i inwestując jedyne 89 zł miesięcznie (koszt abonamentu). Aha, można narzędzie potestować za darmo przez 14 dni!

 

Posty, w których ktoś czegoś szuka pojawiają się w internecie cały czas. Czy to na Facebooku, czy Twitterze czy na forach dyskusyjnych.

 

Pierwsze z brzegu przykładowe posty, które widnieją u mnie teraz na tablicy Facebookowej:

 

Brand24 wzmianki w social media

Brand24 monitoring usług

screenshot_2

 

Jeśli jesteś producentem butów do biegania albo wegańskich szamponów to wystarczy na taki post odpowiedzieć lub napisać wiadomość prywatną do tej osoby. Jest o tyle łatwiej, że ta osoba JUŻ ma potrzebę i chętniej Cię wysłucha niż osoba, którą dopiero chcesz przekonać, że ma potrzebę 🙂

 

A tutaj post, który dał mi zlecenie na stronę www o wartości 2.500 zł netto. Osoba, która dała to ogłoszenie, zadzwoniła do mnie kilka dni później i po tej rozmowie praktycznie była już zdecydowana na dalszą współpracę. Bez większego wysiłku pozyskałam więc klienta na usługę.

 

 

Brand24 case study

 

Jak widzisz, po poprawnym skonfigurowaniu narzędzia, wystarczy tylko regularnie przeglądać wyniki, jakie przychodzą na maila i odpowiadać na ciekawsze ogłoszenia. Jest spora szansa, że uda się pozyskać masę ciekawych zleceń! Powodzenia!

 

 

Powyższy link to tzw. link afiliacyjny. Oznacza to, że jeśli zdecydujesz się je kupić, to otrzymam z tego prowizję lub zniżkę. Jednakże pamiętaj o tym, że wszystko, co polecam na tej stronie, jest przeze mnie starannie wybrane. Będzie mi miło, jeśli Tobie również się przyda.

 

Twoja kolej

Masz jakieś pytania? Śmiało zadaj je w komentarzach pod tym wpisem! Jeśli spodobał Ci się ten wpis, to proszę prześlij go e-mailem do swoich znajomych, lub podziel się nim na Facebooku lub Twitterze. Dziękuję!

 

Opt In Image
Darmowy ebook!

Dołącz do prawie 1000 osób, które otrzymały bezpłatny ebook "Narzędzia i książki, które pomogą Ci w biznesie", a także newsletter, w którym dzielę się swoją wiedzą o prowadzeniu biznesu!

Zapisując się na listę zainteresowanych wyrażasz zgodę na na otrzymywanie newslettera z www.rozterkistartuperki.pl. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

Zobacz także