Narzędzia przydatne w biznesie

Istnieje wiele narzędzi, które mogą być przydatne w prowadzeniu biznesu. Sama testowałam wiele z nich na przestrzeni kilku lat. Stworzyłam więc tą stronę, aby podzielić się z Tobą narzędziami, które osobiście używam i uważam za bardzo wartościowe. Ta strona będzie aktualizowana za każdym razem, kiedy tylko uznam, że jakieś narzędzie powinno się tu znaleźć.

 

Uwaga! Linki poniżej są w większości linkami afiliacyjnymi, a to znaczy, że klikając w nie, bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, otrzymam prowizję lub inne bonusy. W niektórych przypadkach Ty również otrzymasz miły bonus. Zaznaczam, że rekomenduję wyłącznie produkty, które sama przetestowałam. Dzielę się nimi, bo uważam, że mogą się Tobie przydać przy prowadzeniu biznesu bądź rozwijania bloga. 

 

Tworzenie strony/analityka

ThemeForest – ogromna baza gotowych motywów oraz projektów graficznych, na podstawie których można stworzyć nowoczesną, elegancką i responsywną stronę www.

Cena: od ok. 30-50$

 

Elementor – darmowa wtyczka do WordPressa, która umożliwia tworzenie Landing Page’a (Strony Lądowania). Działa na podstawie metody “przeciągnij i upuść” – wystarczy wybrać dowolny element z listy i przeciągnąć go na stronę. Następnie można go modyfikować wedle upodobań – zmienić kolory, fonty, położenie, rozmiar itp.

 

HotJar – narzędzie do śledzenia zachowania użytkowników na stronach – możesz m.in zobaczyć heatmapę, obejrzeć film z wizyty każdego użytkownika na Twojej stronie albo umieścić mini ankietę na stronie.

Cena: darmowy do 2000 odwiedzin dziennie

 

Narzędzia Marketing Automation

 

Crisp.chat – fantastyczne narzędzie umożliwiające dodanie chatu na stronę, ale.. nie tylko! Możesz podglądać osoby, które są aktualnie na Twojej stronie i wysyłać im wiadomości na żywo. Wyobraź sobie, że ktoś przegląda akurat jeden z Twoich wpisów na blogu, a Ty odzywasz się do niego i umożliwiasz mu zadanie dodatkowych pytań związanych z tym wpisem! Możesz też ustawić w którym miejscu i w jakiej sytuacji ma pojawiać się automatyczne okienko czatu (np. z określonym komunikatem i w określonej zakładce). Możesz też tworzyć kampanie mailowe do użytkowników, którzy byli na Twojej stronie, a do tego wszystkiego podglądać, co użytkownicy robią teraz na Twojej stronie.

 

Prowadzenie firmy

InFakt – program do wystawiania faktur, bardzo intuicyjny i szybki. Wysyłanie faktur bezpośrednio do klienta, wyszukiwanie danych firmy po samym NIPie, apka na Androida i iOS to tylko niektóre z wygodnych funkcji.

[rejestrując się z tego linka, otrzymasz 10% rabatu]

cena: darmowy dla początkujących przedsiębiorców

 

Dropbox – wirtualny dysk, gdzie można umieścić pliki i przechowywać je lub udostępniać innym do pobrania. Na początek 2 GB pojemności, ale można ją bardzo łatwo zwiększać, polecając innym lub podłączając dodatkowe urządzenia.

cena: darmowy do 2 GB

 

Droplr – narzędzie do tworzenia zrzutów ekranowych oraz filmów pokazujących ruch na ekranie komputera (można w ten sposób np. pokazać klientowi jak coś zrobić). Zarejestrowane obrazy i filmy automatycznie zapisują się na serwerze Droplr, a link do nich zostaje zapisany w pamięci komputera, możesz więc od razu wkleić go np. do maila.

Cena: od 8$ /m-c

 

Plan.io – aplikacja do zarządzania projektami. Jeśli pracujesz przy projektach informatycznych lub innych kreatywnych, może się przydać do uporządkowania materiałów, monitorowania przebiegu prac oraz komunikacji między zespołem. Można przetestować za darmo przez 30 dni.

Cena: od 19 EUR /m-c

 

Brand24 – narzędzie do monitorowania marki. Śledź dyskusje o Tobie, o produktach lub o konkurencji na Facebooku, Twitterze, stronach lub forach dyskusyjnych.

Cena: od 89 zł/miesiąc

 

TurboTłumaczenia – tłumaczenia językowe, bardzo ekspresowe i rzetelne. Nie ma bardziej ekspresowych tłumaczeń – zdarzało się, że ja czasem dostawałam gotowy tekst po 10 minutach!

Cena: zależy od ilości znaków

 

Blogowanie i budowanie listy

 

Mailerlite – platforma mailingowa w języku polskim, która umożliwia wysyłkę newsletterów do baz adresowych zebranych na stronach. Mega intuicyjna i przyjazna ze sporymi możliwościami dla początkujących i z bardzo ładnymi i prostymi w edycji szablonami maili. Dodatkową zaletą jest przesympatyczny i szybko reagujący support.

[rejestrując się z tego linka, otrzymasz 78 zł sumy kredytowej do użycia w abonamencie]

Cena: darmowe do 1.000 zapisanych osób

 

Mailchimp – inna platforma mailingowa, tym razem w j. angielskim i dużo bardziej rozbudowana. Całość w przesympatycznej grafice i z charakterystyczną małpką, która towarzyszy Tobie przy każdym działaniu i podpowiada różne ciekawe rzeczy

[rejestrując się z tego linka, otrzymasz 30$ do użycia w abonamencie]

Cena: darmowe do 2.000 emaili

 

Social Media

 

Buffer – aplikacja do dodawania i planowania statusów na profilach społecznościowych.

Cena: darmowe z pewnymi ograniczeniami