Jak być lepszym w projektowaniu stron www?

Dziś chciałam Wam przedstawić rewelacyjnego ebooka, stworzonego przez znakomitego grafika, Rafała Tomala. Ebook jest mocno związany z branżą, w której pracuję (marketing), nie mniej jednak myślę, że wielu czytelników tego bloga też bawi się w grafikę mniej lub bardziej poważnie. Dlatego też myślę, że parę osób może na tym skorzystać.

 

The Essential Web Design Handbook to ebook niezwykły, bowiem można dzięki niemu zobaczyć, jak wygląda proces tworzenia strony internetowej od samych szkiców, aż po ostateczny, wypieszczony plik Photoshopa. Można się z niego dowiedzieć, jak pracują profesjonalni graficy i skorzystać z wielu pożytecznych, eksperckich porad, które pomogą Wam osiągnąć znacznie lepsze rezultaty. A dzięki temu również zwiększać stawki za zlecenia!

 

W swojej pracy bardzo często dostaję CV od grafików, niestety większość z nich jest do wyrzucenia. Pomijam już, że samo CV w przypadku grafika nikogo na rynku pracy nie obchodzi, bo każdy pracodawca chce zobaczyć portfolio, ale ciężko również znaleźć grafika, który zna te podstawowe zasady, o których mowa w ebooku.

 

Jeśli jesteś właścicielem firmy i potrzebujesz zatrudnić grafika, to również jest lektura dla Ciebie – będziesz wiedział, na co zwracać uwagę przy ocenie wiedzy i doświadczenia takiej osoby.

 

Dla programistów również jest to dobra lektura – inaczej się pracuje z grafikiem, wiedząc dobrze jak wygląda jego praca.

 

Rafał Tomal to grafik z wieloletnim doświadczeniem (pierwszą stronę zrobił 13 lat temu), pracuje w Stanach i projektował strony internetowe dla wielu znanych blogerów m.in. Chrisa Brogana, Chrisa Duckera i Copybloggera. Jego portfolio możecie zobaczyć tutaj (https://dribbble.com/RafalTomal)

 

W ebooku znajdziecie sporo na temat typografii, która jest niezwykle ważna w projektowaniu, a na którą wielu grafików niestety nie zwraca uwagi. Czasem dobry dobór fonta potrafi zmienić odbiór projektu. Możecie się dowiedzieć wiele na temat stylu pracy Rafała – jak się przygotowuje do projektu, gdzie szuka inspiracji, jak dobiera kolorystykę, w jakiej kolejności realizuje poszczególne etapy i jak uzyskuje akceptację klienta.

 

Dowiecie się też, że projektowanie to nie tylko sama grafika, ale również mnóstwo przygotowań, analizowania danych, a także projektowanie użyteczności serwisu.

 

Ebook jest niestety w języku angielskim, ale myślę, że dla większości nie stanowi to problemu.

 

Całość oprawiona jest bardzo ładną i czytelną grafiką, przez co czyta się bardzo przyjemnie i szybko, mimo że objętość ebooka wynosi ponad 200 stron.

 

Ebook dostępny jest w dwóch wersjach cenowych:

  • 75$, w tej wersji można pobrać sobie dodatkowe materiały ze strony, takie jak makiety, palety kolorów i szablony stron.
  • 45$ za samego ebooka

 

Ebooka można zakupić tutaj, można tam też pobrać darmową próbkę – 25 stron do wglądu.

 

 

Pracujesz w branży kreatywnej i potrzebujesz pomocy? Dołącz do grupy “Jak pozyskać klienta – sprzedaż w branży kreatywnej” na Facebooku!

 

 

Powyższy link do serwisu to tzw. link afiliacyjny. Oznacza to, że jeśli zdecydujesz się zrobić zakup, to otrzymam z tego prowizję. Jednakże pamiętaj o tym, że wszystko, co polecam na tej stronie, jest przeze mnie sprawdzone i jest to zawsze coś, z czego jestem zadowolona. Będzie mi miło, jeśli Tobie również się przyda.

 

Twoja kolej

Masz jakieś pytania? Śmiało zadaj je w komentarzach pod tym wpisem! Jeśli spodobał Ci się ten wpis, to proszę prześlij go e-mailem do swoich znajomych, lub podziel się nim na Facebooku lub Twitterze. Dziękuję!

 

Opt In Image
Darmowy ebook!

Dołącz do prawie 1000 osób, które otrzymały bezpłatny ebook "Narzędzia i książki, które pomogą Ci w biznesie", a także newsletter, w którym dzielę się swoją wiedzą o prowadzeniu biznesu!

Zapisując się na listę zainteresowanych wyrażasz zgodę na na otrzymywanie newslettera z www.rozterkistartuperki.pl. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

Zobacz także