Wolność finansowa dzięki inwestowaniu w nieruchomości – recenzja książki

Postanowiłam dzisiaj przedstawić Wam książkę “Wolność finansowa dzięki inwestowaniu w nieruchomości”, która nieco zbacza z tematyki mojego bloga, ale .. nie do końca. Blog mówi o przedsiębiorczości, blogowaniu – a inwestowanie w nieruchomości to też jest jakiś rodzaj biznesu, prawda?

 

Mówi się, że powinno się mieć dochód co najmniej z 2 różnych źródeł – bo kiedy jedno zawiedzie, zawsze mamy zabezpieczenie. Ta książka podpowiada jak stworzyć dodatkowy dochód z nieruchomości.

 

Moim planem jest kiedyś inwestować w nieruchomości i czerpać z tego dodatkowy (poza moją firmą) dochód. Jeszcze nie wiem, jak to zrobię i za co, ale póki co bardzo chętnie czytam tego typu książki – chociażby po to, aby wiedzieć, ile muszę zarabiać, żeby móc inwestować w nieruchomości i jak muszę się do tego przygotować. Bo to nie jest tak, że jednego dnia wymyślisz sobie, że kupisz mieszkanie pod wynajem, a drugiego idziesz i kupujesz. Okazuje się, że to wcale takie proste nie jest – wraz z zakupem nieruchomości czeka Cię wiele obowiązków, a nierzadko przeszkód. Dobrze jest więc już dzisiaj zacząć interesować się tym tematem po to, by później uniknąć przykrych niespodzianek.

 

Mając kilka źródeł dochodu (niekoniecznie z innych branż, mogą to być np. 2 mieszkania no bo trudno utrzymać się z najmu jednego..), jesteś w stanie osiągnąć słynną wolność finansową, o której tyle się mówi. Jest to taki stan, kiedy nie musisz już w ogóle pracować i możesz robić to, co chcesz. Inaczej mówiąc taka wcześniejsza emerytura 🙂

 

Muszę powiedzieć, że książka bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła, otóż okazuje się, że porady, które w niej są zawarte, z powodzeniem można wykorzystać również na innych płaszczyznach. Są tu chociażby porady dotyczące negocjacji z agencjami nieruchomości, z którymi prędzej czy później możesz się zetknąć – chociażby jeśli kiedyś zechcesz kupić jakiś dom do zamieszkania. Pisałam o moich doświadczeniach z agencjami i trochę żałuję teraz, że do książki zabrałam się dopiero, kiedy byłam już po wielu rozmowach bo być może mogły one potoczyć się w innym kierunku. No ale cóż, teraz jestem mądrzejsza 🙂

 

Uważam, że z książki mogą skorzystać również osoby, które aktualnie najmują mieszkania od innych osób.

 

Książka napisana jest w sposób zrozumiały dla każdego i porusza mnóstwo ważnych tematów, z którymi przyjdzie Ci się zetknąć, jeśli kiedyś zechcesz inwestować w nieruchomości.

 

Z lektury dowiesz się m.in. :

 

  • Ile potrzebujesz mieć pieniędzy na start oraz jakimi sposobami możesz sfinansować nieruchomość?
  • W jakie nieruchomości najbardziej opłaca się inwestować?
  • Jak negocjować cenę oraz co należy koniecznie sprawdzić przed zakupem?
  • W jaki sposób unikać pustostanu?
  • Jak obniżyć koszty związane z zakupem i utrzymaniem nieruchomości?
  • Jak wygląda kwestia podatków i ubezpieczenia?

 

Mocno polecam – powiem szczerze, że zabierałam się do książki niechętnie bo myślałam sobie “po co czytać takie rzeczy teraz skoro na razie nie planuję nic robić w tym kierunku”, jednak cieszę się, że to zrobiłam bo wiedza z niej pozyskana przyda mi się już teraz w innych dziedzinach. 

 

Książkę można kupić TUTAJ

 

Powyższy link do książki to tzw. link afiliacyjny. Oznacza to, że jeśli zdecydujesz się ją kupić, to otrzymam z tego prowizję. Jednakże pamiętaj o tym, że wszystko, co polecam na tej stronie, jest przeze mnie sprawdzone i jest to zawsze coś, z czego jestem zadowolona. Będzie mi miło, jeśli Tobie również się przyda.

 

Twoja kolej

Masz jakieś pytania? Śmiało zadaj je w komentarzach pod tym wpisem! Jeśli spodobał Ci się ten wpis, to proszę prześlij go e-mailem do swoich znajomych, lub podziel się nim na Facebooku lub Twitterze. Dziękuję!

Opt In Image
Darmowy ebook!

Dołącz do prawie 1000 osób, które otrzymały bezpłatny ebook "Narzędzia i książki, które pomogą Ci w biznesie", a także newsletter, w którym dzielę się swoją wiedzą o prowadzeniu biznesu!

Zapisując się na listę zainteresowanych wyrażasz zgodę na na otrzymywanie newslettera z www.rozterkistartuperki.pl. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

Zobacz także