Kurs online “Wycena pracy w branży kreatywnej” – RECENZJA

Dziś opowiem Wam o niezwykłym kursie online Jacka KłosińskiegoWycena pracy w branży kreatywnej”. Praktycznie w jeden wieczór przerobiłam większość kursu bo tak mnie wciągnął. Jest co prostu tak przyjemny, zrozumiały i wartościowy, że nie mogłam się oderwać.

 

Jacek Kłosiński to osoba z ogromnym doświadczeniem zawodowym, prowadził przez kilka lat swoją agencję, a teraz prowadzi popularny blog kreatywny Kłosiński.net, robi szkolenia oraz nagrywa podcast.

 

Ale od początku.. Co mnie w ogóle podkusiło by taki kurs sobie zaserwować, skoro już 10 lat pracuję w branży kreatywnej –  powinnam to wszystko mieć w jednym paluszku, prawda ? No cóż, ja mam trochę ciekawską naturę – lubię badać tematy dogłębnie i próbować na nie spojrzeć z innej strony, wyszukać za każdym razem coś nowego. Wierzyłam więc, że skoro Jacek ma większe doświadczenie ode mnie to i ja z kursu nauczę się czegoś nowego albo przynajmniej będę mogła na niektóre sprawy spojrzeć inaczej. Nie pomyliłam się.

 

Już po obejrzeniu strony sprzedażowej, która została przygotowana z ogromną starannością i dużym wyczuciem estetyki, nabrałam ochoty, żeby zajrzeć do środka – wierzyłam, że jeśli ktoś tak profesjonalnie podszedł do samego Landinga to i środek będzie obiecujący. Tak też było – w środku jest tak samo ekscytująco. Tylko tam już są konkrety.. i to jakie!

 

Kurs podzielony jest na 5 części, z której każda podzielona jest jeszcze dodatkowo na kilka lekcji. Łącznie jest to około 40 lekcji. Każda lekcja to mniej więcej 1-2 strony A4 – przeczytanie jej nie zajmuje więcej niż 10 minut, więc jeśli jesteś szczególnie zajętym człowiekiem to z pewnością te 10 minut dziennie wygospodarujesz, a w ciągu 2 tygodni orzerobisz całość.

 

Kurs zawiera konkretnie wyłożoną wiedzę i najważniejsze rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę w danym temacie – odpowiada praktycznie na każde pytanie, jakie może się pojawić w tej branży przy pracy z klientem. Kurs ma formę interaktywną i personalną – na końcu każdej lekcji jest autor zwraca się do Ciebie z kilkoma pytaniami, a pod nimi masz miejsce na notatki. Nie trzeba tego wypełniać, ale zadaniem tych pytań jest przećwiczenie przeczytanych informacji na własnym przykładzie – chodzi o to, by przełożyć treść na własne podwórko i zobaczyć, co robisz źle i co możesz usprawnić.

 

 

Myślę, że jest to duża wartość kursu. W końcu łatwo jest coś przeczytać, ale gorzej to wdrożyć. Dlatego większość osób po przeczytaniu książki biznesowej nic u siebie nie zmienia. Z kursem i ćwiczeniami w nim zawartymi jest o tyle łatwiej, że można spróbować pochylić się bardziej nad swoimi działaniami i spróbować rzeczywiście wdrożyć wiedzę w życie. Zwłaszcza jeśli jest to przygotowane w takiej formie, że można w dowolnym miejscu wrócić do wybranego miejsca w kursie, a także sporządzić swoje notatki pod każdą lekcją. Sama forma tekstowa jak dla mnie jest już idealna, ponieważ gdyby to było video lub audio, trzeba by było potem szukać w której minucie była taka czy inna informacja, którą chcesz jeszcze raz odtworzyć. Tutaj nie ma takiego problemu – dodatkowo całość jest napisana dużym, czytelnym fontem z wyodrębnieniem najważniejszych rzeczy i łatwo przeskanować treść.

 

 

W trakcie całego kursu na górze widzimy pasek postępu, więc w każdej chwili można wrócić do ostatnio przerabianej lekcji i widzisz też, ile zostało jeszcze do końca. Oczywiście w ramach zakupionego kursu możesz cały czas przez rok czasu wracać do dowolnej lekcji i przerabiać to na milion sposobów.

 

 

Jeśli chodzi o wartość merytoryczną kursu to według mnie jest ona przeogromna. Szkoda, że nie miałam do niej dostępu kiedy zaczynałam swoją firmę bo mogłabym uniknąć wielu błędów. Kurs nie tylko uczy, jak wyceniać projekty i jak rozmawiać z klientami, ale też pozwala podejść do własnego biznesu bardzo strategicznie. Uczy, jak przeliczać koszty stałe i zmienne, jak zaplanować nieprzewidziane sytuacje w harmonogramie prac oraz jak wyceniać projekty trudne w taki sposób, żeby zawsze starczyło na bieżące wydatki oraz inwestycje. Ja praktycznie przez kilka lat działałam bardzo spontanicznie i nadal mi się to zdarza. Po prostu czasem jest tak dużo rzeczy do zrobienia, że nie mam ochoty siedzieć w cyferkach i arkuszach kalkulacyjnych, ale Jacek pokazuje, że dzięki temu można uniknąć wielu trudnych sytuacji w firmie oraz paradoksalnie, więcej zarobić.

 

Wiele kursów już przeszłam i wiele książek przeczytałam, ale większość z nich uczy, jak sprzedawać projekty i jak szukać klientów, natomiast nie spotkałam się z tak strategicznym podejściem do wycen i prognozowania swoich przychodów. To bardzo ważne, uczy zupełnie innego myślenia.

 

W kursie przygotowane zostały różnego rodzaju dodatki jak pliki do pobrania (nie zdradzę jakie, bo nie chcę popsuć niespodzianki) czy moduły interaktywne takie jak kalkulator stawki godzinowej. Szczególnie kalkulator jest bardzo, bardzo przydatny, by ocenić, jaka powinna być kwota za roboczogodzinę Twojej pracy.

 

 

Kurs przeznaczony jest dla każdego, kto pracuje w branży kreatywnej i ma własną działalność lub planuje ją mieć – nieważne, czy jako freelancer czy agencja. Skorzystają z niego graficy, programiści, copywriterzy, ilustratorzy, fotografowie i pewnie jeszcze kilku innych profesjonalistów 🙂

 

Serdecznie zachęcam do korzystania z tego kursu, póki wciąż jeszcze można go kupić – zamknięcie sprzedaży nastąpi 27 września o godzinie 23:59. Wartość kursu przekracza wielokrotnie cenę za niego, a mało tego, w zestawie jest jeszcze parę innych rzeczy takich jak dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku czy konsultacje mailowe z Jackiem (w zależności od pakietu, który wybierzesz)

 

Kurs można kupić TUTAJ

 

 

Pracujesz w branży kreatywnej i potrzebujesz pomocy? Dołącz do grupy “Jak pozyskać klienta – sprzedaż w branży kreatywnej” na Facebooku!

 

Powyższy link to tzw. link afiliacyjny. Oznacza to, że jeśli zdecydujesz się przez niego kupić, to otrzymam z tego prowizję lub zniżkę. Jednakże pamiętaj o tym, że wszystko, co polecam na tej stronie, jest przeze mnie starannie wybrane. Będzie mi miło, jeśli Tobie również się przyda.

Twoja kolej

Masz jakieś pytania? Śmiało zadaj je w komentarzach pod tym wpisem! Jeśli spodobał Ci się ten wpis, to proszę prześlij go e-mailem do swoich znajomych, lub podziel się nim na Facebooku lub Twitterze. Dziękuję!

 

Opt In Image
Darmowy ebook!

Dołącz do prawie 1000 osób, które otrzymały bezpłatny ebook "Narzędzia i książki, które pomogą Ci w biznesie", a także newsletter, w którym dzielę się swoją wiedzą o prowadzeniu biznesu!

Zapisując się na listę zainteresowanych wyrażasz zgodę na na otrzymywanie newslettera z www.rozterkistartuperki.pl. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

Zobacz także