Lekko stronniczy – recenzja książki

Lekko stronniczy to popularny kanał na YouTubie, gdzie przez ponad 3 lata, codziennie o 18-tej można było zobaczyć nowy odcinek –  łącznie powstało ich 1000. Kanał prowadzili Karol Paciorek i Włodek Markowicz, którzy w dowcipny sposób komentowali rzeczywistość. Miał ponad 200 tys. subskrybentów, co plasuje ich w elicie polskiego YouTube.

 

Był to pierwszy w Polsce tak dynamiczny i tak improwizowany program internetowy.

 

Ta książka to podsumowanie tej pracy i wiele cennych informacji dla tych, którzy marzą o karierze YouTubera.

 

Napisana jest w sposób nietypowy – większość stron tej książki to zapis dialogów między Karolem i Włodkiem, które są bardzo szczere i często bardzo zabawne. Włodek i Karol dyskutują o trendach w Internecie, o bezpieczeństwie w sieci, o telewizji, o historii znajomości i o prywatnych relacjach między sobą.

 

Książka “Lekko stronniczy – jeszcze więcej” to takie jakby przedłużenie programu – opisuje historię powstania tego kanału oraz początki znajomości Karola i Włodka.

Jest tu też wiele ciekawych informacji zza kulis m.in. o tym, jak przebiegała współpraca, jak wyglądało przygotowywanie codziennych odcinków, dlaczego postanowili nagrać akurat 1000 odcinków oraz czy dzisiaj zrobiliby coś inaczej. Jest też trochę o poprzednich doświadczeniach autorów z YouTubem – Włodek prowadził kiedyś program Apple Blog TV z Pawłem Nowakiem, a Karol z kolei miał videokurs fotograficzny pod nazwą Fotopodcast.

 

Jeśli jesteś początkującym YouTuberem to dowiesz się tu, co trzeba robić, żeby przebić się wśród innych kanałów ze swoim programem i jak uzyskać zlecenia komercyjne.

 

Można tu też znaleźć wskazówki, jak robić skuteczną akcję społeczną i jak … odzyskać kasę od nieuczciwego sprzedawcy na Allegro

 

lekko-stronniczy-okladka

 

Z ciekawostek –  Włodek wspomina w książce, że wystąpił w jednym z odcinków programu Wine Library, prowadzonym przez Gary’ego Vaynerchuka – nie podał jednak w którym. A ja go odnalazłam i TUTAJ możecie go zobaczyć (Włodek pojawia się w 37 sekundzie) 🙂

 

Książkę czyta się lekko i w zasadzie można ją wchłonąć w jeden dzień. Można ją kupić TUTAJ

 

Powyższy link do książki to tzw. link afiliacyjny. Oznacza to, że jeśli zdecydujesz się ją kupić, to otrzymam z tego prowizję. Jednakże pamiętaj o tym, że wszystko, co polecam na tej stronie, jest przeze mnie sprawdzone i jest to zawsze coś, z czego jestem zadowolona. Będzie mi miło, jeśli Tobie również się przyda.

 

Twoja kolej

Masz jakieś pytania? Śmiało zadaj je w komentarzach pod tym wpisem! Jeśli spodobał Ci się ten wpis, to proszę prześlij go e-mailem do swoich znajomych, lub podziel się nim na Facebooku lub Twitterze. Dziękuję!

Opt In Image
Darmowy ebook!

Dołącz do prawie 1000 osób, które otrzymały bezpłatny ebook "Narzędzia i książki, które pomogą Ci w biznesie", a także newsletter, w którym dzielę się swoją wiedzą o prowadzeniu biznesu!

Zapisując się na listę zainteresowanych wyrażasz zgodę na na otrzymywanie newslettera z www.rozterkistartuperki.pl. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

Zobacz także