Linki do sobotniej kawy #6

artykuły marketingowe i biznesowe

Od ubiegłego tygodnia nie piję już kawy rozpuszczalnej, a jedynie Inkę. Jest to kolejny krok w stronę moich zmian żywienia i muszę przyznać, że jest całkiem fajnie – nie brakuje mi “normalnej” kawy w ogóle. Co więcej, taką Inkę mogę sobie zrobić bez skutków ubocznych  w nocy 🙂 No dobra, do rzeczy… dziś garść linków w tematyce okołobiznesowej – zakładanie firmy, narzędzia dla startupu, call to action czyli samo “mięcho” 🙂 Plus link do świetnego dokumentu o raku, którego już czwartą część w tym momencie oglądam i jestem w szoku odnośnie tego, co się dowiedziałam.. z drugiej strony cieszę się, że to wiem, bo dzięki temu podejmę mądrzejsze decyzje odnośnie mojego zdrowia w przyszłości.

 

1. 25+ narzędzi dla startupu niezbędnych na początek

Fantastyczny zbiór narzędzi umożliwiających zbudowanie pierwszej appki lub usprawnienie pracy zespołu. Narzędzia podzielone na różne kategorie m.in. Organizacja, Marketing, Prototypowanie. Zdecydowanie warto przejrzeć!

 

2. Jak bezboleśnie przejść na samozatrudnienie i założyć firmę?

Chyba pierwszy tego typu poradnik, który kompleksowo rozjaśnia wszelkie wątpliwości – od ulg w ZUSie, przez kwestię tego w jaki sposób najlepiej rozliczać się z podatku dochodowego i VAT, aż po kasę fiskalną. Wszystko napisane prostym, zrozumiałym językiem. Zdecydowanie polecam dla tych, którzy zastanawiają się, czy założyć działalność i jak to zrobić, aby było najkorzystniej.

 

3. Prawda o raku – prawdziwa historia chemioterapii i farmaceutyczny monopol

Rewelacyjny dokument! Obejrzałam wszystkie dostępne części – na ten moment jest ich 4. Coś niesamowitego – mimo, że miałam już jakąś wiedzę o tym, jak działa współczesna medycyna, to z tego filmu dowiedziałam się wielu nowych, interesujących rzeczy. Jeśli chcesz mieć kontrolę nad swoim zdrowiem, wiedzieć skąd bierze się rak i jakie są inne metody jego leczenia poza chemioterapią, to koniecznie obejrzyj! Dodatkowo poznasz historię przemysłu farmaceutycznego i odkryjesz, jak to wszystko działa. Przerażające, ale mając odpowiednią wiedzę, możesz przestać bać się wielu chorób.

 

4. How to create visually effective Calls-To-Action?

Rafał Tomal to grafik pochodzenia polskiego, ale pracujący i mieszkający na stałe w Stanach, pisałam o nim już wcześniej TUTAJ. Prowadzi świetnego bloga, gdzie dzieli się swoją wiedzą – powyższy link prowadzi do wpisu mówiącego o tworzeniu elementów mających zwiększać konwersję czyli Landing Page, formularze, przyciski, koszyk w sklepie itp. Zdecydowanie warto przeczytać, nawet jeśli nie jesteś grafikiem – chociażby zlecając taki temat na zewnątrz, warto znać podstawy aby wiedzieć, czy firma, której to zlecasz, zrobi to profesjonalnie.

 

5. Darmowe mockupy – jak ładnie zaprezentować grafikę?

Jeśli potrzebujesz ładnie zaprezentować projekt graficzny na wizytówce lub na kubku, szyldzie, to ten wpis zawiera linki do świetnych narzędzi, które Ci to umożliwią!

 

Twoja kolej

Masz jakieś pytania? Śmiało zadaj je w komentarzach pod tym wpisem! Jeśli spodobał Ci się ten wpis, to proszę prześlij go e-mailem do swoich znajomych, lub podziel się nim na Facebooku lub Twitterze. Dziękuję!

Opt In Image
Darmowy ebook!

Dołącz do prawie 1000 osób, które otrzymały bezpłatny ebook "Narzędzia i książki, które pomogą Ci w biznesie", a także newsletter, w którym dzielę się swoją wiedzą o prowadzeniu biznesu!

Zapisując się na listę zainteresowanych wyrażasz zgodę na na otrzymywanie newslettera z www.rozterkistartuperki.pl. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

Zobacz także